Rozliczanie podatku dochodowego przez internet cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma wątpliwości, że to szybki i łatwy sposób na złożenie deklaracji PIT. Sprawdźmy, co warto wiedzieć, zanim rozpoczniemy wypełnianie formularza za 2019 rok. 

Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu możemy cieszyć się wieloma przywilejami stosowanymi w życiu codziennym. Dotyczy to różnych dziedzin, także tak bardzo nielubianej procedury składania deklaracji podatkowej. Obecnie z łatwością wypełnimy i wyślemy PIT przez Internet, dzięki czemu, aby spełnić swój obowiązek, nie musimy nawet wychodzić z domu. Z opcji tej korzysta naprawdę wielu podatników. Nic w tym dziwnego, gdyż rzeczywiście jest ona najwygodniejszą ze wszystkich dostępnych. Wystarczy wejść na sprawdzoną platformę, wypełnić PIT Elektroniczny w bardzo łatwym w obsłudze programie, uwzględnić opcjonalnie ulgi podatkowe i gotowe! Co warto wiedzieć o tegorocznych deklaracjach? 

Bezpieczne rozliczenie PIT przez Internet

Jedną z największych zalet składania PIT przez Internet jest właśnie bezpieczeństwo. Ze wszystkich dostępnych metod dostarczania deklaracji, to właśnie wypełninie PIT Online zapewnia najlepszą ochronę naszych danych. Warto jednak pamiętać, że należy korzystać w tym celu jedynie ze sprawdzonych i autoryzowanych platform internetowych. Zaufane witryny, takie jak  https://www.pitax.pl/pit-online/ dysponują bowiem szeregiem specjalistycznych zabezpieczeń. Co więcej, wysyłając deklaracje PIT Online, zyskujemy gwarancję natychmiastowego dostarczenia formularza do Urzędu Skarbowego. Każdy podatnik otrzymuje bowiem urzędowe poświadczenie odbioru. 

Ulgi i odliczenia PIT za 2019 rok

Każda osoba generująca korzyści finansowe, zobowiązana jest do składania corocznych deklaracji podatkowych. Wypełniając formularz, nie zapominajmy jednak, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż przysługiwać nam będą konkretne ulgi i odliczenia od podatku. Ustawa przewiduje wiele takich obniżek zmniejszających finalną kwotę należności. Warto więc dowiedzieć się, jakie obowiązują w przypadku PIT Online za 2019 rok. Ulgi pit, z jakich możemy skorzystać to między innymi prorodzinna, rehabilitacyjna, ulga na internet, czy odliczenie darowizny. 

Termin składania deklaracji podatkowej jest ściśle ustalony i należy go przestrzegać. PIT Online w 2020 roku składać możemy do końca kwietnia. Pracodawcy natomiast zawsze mają na to czas do ostatniego dnia stycznia. Dzięki możliwości wysłania PIT przez internet nie musimy się jednak martwić, że nie zdążymy, gdyż formularz wypełnimy tym sposobem dosłownie w kilka minut. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.