W naszym dorosłym życiu są różne fazy. Gdy wkraczamy w dorosłość, wówczas nasze potrzeby mieszkaniowe nie są zbyt duże. Dominuje potrzeba usamodzielnienia się. Wiele osób woli wtedy wynajmować ciasny pokój niż dalej mieszkać z rodzicami. Nie ma w tym nic dziwnego. Samodzielność jest wpisana w naturę człowieka.

Wybór kredytu hipotecznego

Z biegiem czasu sytuacja jednak się zmienia. Pojawiają się nowe osoby w naszym życiu i nowe potrzeby. W pewnym momencie zdajemy sobie sprawę z tego, że w naszym świecie zaczyna robić się nieco ciasno. Wtedy zaczynamy rozglądać się za nowymi rozwiązaniami lokalowymi. Samo znalezienie mieszkania jest w dzisiejszych czasach stosunkowo łatwe. Musimy jednak odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Pierwszym z nich jest to, czy chcemy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym, czy też możemy zadowolić się mieszkaniem z drugiej ręki. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. W mieszkaniu z rynku pierwotnego możemy urządzić absolutnie wszystko według naszego pomysłu. Będziemy jednak musieli pogodzić się z jakością infrastruktury drogowej, która zazwyczaj w naszych miastach nie nadąża za rozwojem terenów mieszkalnych. Z kolei mieszkania na rynku wtórnym dostępne są w lepszych lokalizacjach, jednak tutaj z kolei możemy mieć problem z miejscami parkingowymi.

Podstawowe pytanie dotyczy jednak zasobności naszego portfela

Zazwyczaj nie posiadamy środków, które możemy wpłacić jednorazowo sprzedawcy mieszkania. Nie stoimy jednak na przegranej pozycji. Rozwiązaniem jest kredyt hipoteczny. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że taki kredyt mieszkaniowy będzie dużym obciążeniem przez wiele lat. Dlatego warto postarać się o jak najlepsze warunki kredytu, a także przygotować plan awaryjny na gorsze czasy. Wybierając kredyt hipoteczny dla siebie powinniśmy w pierwszej kolejności udać się do banku, w którym posiadamy konto osobiste. Może być tak, że nasz bank przygotuje dla nas ofertę na specjalnych warunkach. Ciekawym rozwiązaniem jest też porównywarka kredytów hipotecznych. Jest to skrypt, który przedstawi nam najlepsze oferty kredytu hipotecznego bazując na naszych oczekiwaniach i możliwościach. Taki prywatny ranking kredytów hipotecznych będzie nieocenioną pomocą. Warto korzystać z nowinek technicznych, jeżeli są one dostępne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.