Posiadanie auta pozwala jego właścicielowi na znaczną swobodę. Swoim wozem znacznie szybciej i wygodniej dojedzie się do domu, do pracy czy na zakupy. Niemniej jednak, obsługa własnego pojazdu wiąże się również ze sporymi wydatkami dla jego właściciela. Trzeba przecież opłacać ubezpieczenie auta, jego przeglądy techniczne, naprawy i konserwację. Aby zmniejszyć koszt związany z użytkowaniem wozu, warto wziąć pod uwagę długoterminowy wynajem samochodów w swojej okolicy.

Auto pod wynajem

To firma, która udostępnia auto pod wynajem, płaci za składki, przeglądy czy naprawy związane z jego wykorzystywaniem, korzystając przy tym ze zniżek u swoich kontrahentów. Wprawdzie najemca ma obowiązek co miesiąc wnosić ratę najmu do firmy zajmującej się wynajmem aut, ale za to nie musi się przejmować jego amortyzacją, czyli spadkiem wartości w czasie. To szczególnie istotna kwestia, gdyż wymiana starego pojazdu na nowy tej samej marki stanowi zwykle duże obciążenie dla kupującego. Zwłaszcza w przypadku luksusowych samochodów, ich naprawa lub wymiana wymaga znacznych nakładów finansowych se strony właściciela

Porównanie

Zanim więc zakupi się auto na własność, warto dokładnie sobie przeliczyć związane z tym wydatki i porównać je z kosztem najmu. Może się przy tym okazać, że długoterminowy wynajem samochodu okaże się znacznie bardziej opłacalny na dłuższą metę. Im dłużej auto pozostanie w dyspozycji najemcy, tym taniej wyjdzie dniowa stawka najmu. Poza tym, firmy transportowe często mają dostęp do znacznych zniżek u producentów, oraz w autoryzowanych warsztatach samochodowych.

tradetrans.pl

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *