Jednym, najskuteczniejszym sposobem w podwojeniu własnych oszczędności, jest inwestycja w nieruchomość.

Jak jednak się za to zabrać?

Wciąż według wielu Polaków najlepszą inwestycją są nieruchomości.
Niestety inwestycja w nieruchomości i zarabianie na nich wydaje nam się tak bardzo odległe, a wizja zarabiania na tym jest bardzo daleko, i wciąż pozostaje jedynie myślą w naszej głowie.

Niewielu z nas wie, że posiadając już kapitał w wysokości 35 tysięcy złotych, możemy już w owe nieruchomości inwestować.

Dobrym i skutecznym sposobem, częstym w dzisiejszych czasach, jest kupno mieszkania pod remont, i sprzedaż jego po o wiele wyższej cenie.
Ważne jednak jest to, aby zaplanować to w ten sposób, by zwrot naszego wkładu własnego nastąpił w ciągu kilku pierwszych miesięcy od inwestycji.

Najważniejszy jednak jest wybór właściwej nieruchomości.
Wybierając nieruchomość musimy wziąć pod uwagę pewne czynniki, takie jak lokalizacja, powierzchnia, materiał z jakiego zbudowany jest budynek, jak wygląda otoczenie, oraz czy blok jest ocieplany.

Zastanówmy się w jakim mieście chcielibyśmy zainwestować. Na poszukiwanie właściwego punktu powinniśmy poświęcić dużo czasu, i rozważyć wszystkie możliwe opcje, oraz dokładnie prześledzić detale.

Bardzo istotna jest także znajomość prawa w zakresie nieruchomości. Bądźmy przygotowani na stos dokumentów, aktów i wypisów.

Wiedza o kredytach też jest konieczna

Musimy ocenić wszelkie ryzyko, oraz pomyśleć jakich rozwiązań szukać. Trzeba wiedzieć także, gdzie poszukiwać danych o prowizjach, wszelkich opłatach, marżach, czy ubezpieczeniach kredytów.

Możemy się nie znać na detalach technicznych i budownictwie, lecz ukrywanie wad również jest bardzo ważne. Często takie małe naruszenia mogą zniweczyć naszą inwestycję.
Musimy zwrócić uwagę na to, czy remont mieszkania został wykonany poprawnie, czy na elementy remontowane jest gwarancja, i czy drzwi i okna działają sprawnie bez usterek.

Jako potencjalni sprzedawcy musimy zwrócić szczególną uwagę na detale. Nie możemy dopuścić do sytuacji, że osoba kupującą od nas nieruchomość zauważy drobne usterki i uszkodzenia przed nami.

wordpress-wdrozenia.pl