Czy można założyć konto bankowe przez internet

Czy można założyć konto bankowe przez internet? Ludzie przyzwyczaili się już do załatwiania przeróżnych spraw przez Internet. System online to duża oszczędność czasu, wygoda i prostota. Rozwinął się on już tak bardzo, iż możliwe, że już niedługo dojdzie do sytuacji, w której ludzie przestaną w ogóle wychodzić ze swoich domów. Wszystko będą załatwiać zdalnie, przy kilku kliknięciach myszki. Na ten moment nawet chęć założenia konta bankowego nie wiąże się z obowiązkiem odwiedzenia stacjonarnej siedziby banku. Teraz taki rachunek można otworzyć w przeciągu dosłownie krótkiej chwili. Albo właśnie przez Internet, albo za pośrednictwem rozmowy telefonicznej.

Czy można założyć konto bankowe przez internet?

Czy można założyć konto bankowe przez internetWciąż jednak nie wszystkie instytucje bankowe proponują klientom takie rozwiązanie. Powoli zaczyna się to jednak zmieniać. Instytucji bankowych jest na rynku tak wiele, że jeśli którakolwiek z nich chce utrzymać się w państwie dłużej, po prostu musi wychodzić na przeciw oczekiwaniom współczesnych klientów. Musi wyprzedzać w czymś innych i musi cały czas stawiać na swój rozwój. Banki modernizują więc swój zakres działania. Przestają być wyłącznie poważnymi stacjonarnymi placówkami, w których kolejki do okienek potrafią ciągnąć się do samych drzwi wyjściowych. Chcą ułatwiać ludziom życie, bo wiedzą, że tylko w taki sposób zdobędą nowych klientów. A tych starych zatrzymają przy sobie na dłużej, nie zmuszając ich do korzystania z usług konkurencji. Bank w dzisiejszych czasach po prostu musi być nowoczesny. A takim mianem będzie można go określić, jeżeli pozwoli on klientom na załatwianie większości spraw właśnie przez Internet.

Procedura założenia konta bankowego przez internet

W większości przypadków procedura założenia nowego konta bankowego przez Internet wygląda dokładnie tak samo. Jeżeli klient zadecydował już, jaki tym rachunku interesuje go najbardziej, kolejnym jego krokiem będzie przejście do strony internetowej wybranego banku i odnalezienie na niej właściwego formularzu – w tym przypadku dokumentu umożliwiającego założenie konta. Następnie potencjalny klient ma obowiązek potwierdzić swoją tożsamość. Robi to poprzez uzupełnienie formularzu prawdziwymi danymi osobowymi – m.in. imieniem i nazwiskiem, miejscem zamieszkania, datą urodzenia, numerem dowodu osobistego bądź paszportu oraz numerem PESEL. Powinien także pozostawić jakieś dane kontaktowe, czyli np. numer telefonu albo opcjonalnie adres e-mail. Po wypełnieniu całego wniosku i sprawdzeniu autentyczności zawartych w nim danych należy przesłać go zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie, by później poczekać już na odpowiedź. Klient musi jeszcze wykonać jeden krok, który pozwoli na weryfikację jego danych. Powinien albo podpisać umowę, która wysyłana jest przez kuriera, albo wysłać drobny przelew weryfikacyjny na numer podany przez bank.

W dzisiejszych czasach trudno znaleźć na świecie taką osobę, która nie posiadałaby swojego konta bankowego. Młodzi ludzie zakładają je niemalże od razu po ukończeniu osiemnastego roku życia, jednak teraz mogą to zrobić dużo szybciej niż dawniej – bo wystarczy, że mają dostęp do Internetu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.