PIT 37

Wiele mówi się o rozliczaniu PIT online. Ma to być łatwy, szybki i prosty sposób, który totalnie zmienia całość wykonywania corocznej deklaracji. Czy rzeczywiście tak jest? W końcu któremu portalowi i aplikacji możemy zaufać? Spośród wielu różnych opcji ciężko wybrać te najlepszą. Nie damy rady przecież porównać wszystkich stron internetowych. Dlatego dziś postaramy się przybliżyć Wam kwestie, które są kluczowe przy wybieraniu odpowiedniej witryny do rozliczenia PIT-37. Na co zwrócić uwagę?

Program PIT – ważne kwestie przy deklaracji

Przede wszystkim bardzo ważne jest, aby nasze dane były bezpieczne. W końcu umieszczając tak wrażliwe informacje, jak PESEL, dochody oraz wszelkie nazwiska i nazwy organów w internetowej witrynie chcemy mieć pewność, że nie znajdą się one w niepowołanych rękach. Dlatego nie decydujmy się na przechowywanie naszych danych osobistych na serwerach jakichkolwiek firm zewnętrznych. Obecnie profesjonalne strony o wysokim stopniu poufności zapewniają szyfrowanie danych w oparciu o klucz protokołu 128 bitowy SSL GeoTrust. Warto także zwrócić uwagę na zaufane marki, które rekomendują niektóre strony. Jedną z nich są e-pity.pl, które zostały uznane przez markę Avast.

W korzystaniu z programów PIT ważna jest także wygoda. W końcu nie chcemy rok w rok wpisywać wszelkich danych od nowa. Dlatego przydatna jest opcja przechowywania zeszłych deklaracji na specjalnym dysku. Możemy skorzystać ze specjalnego miejsca na nasze e-pity, które będą tam bezpieczne i odpowiednio zabezpieczone. 

Sama wygoda i bezpieczeństwo to wciąż nie wszystko

W końcu rozliczanie PIT-ów jest obostrzone wieloma regulacjami. Skąd wiedzieć, czy dany serwis prowadzi wszystko umiejętnie i zgodnie z przepisami? To kolejny moment, aby sprawdzić rekomendacje. Pozytywną opinią księgowych mogą pochwalić się e-pity.pl! Co więcej, sami księgowi często sięgają po ten program do rozliczania PIT 37 swoich klientów.

Jak wiemy, dostępny jest oficjalna strona Ministerstwa Finansów, na której możemy wypełnić deklarację. Mamy tam wstępnie przygotowane rozliczenia, które same są za nas wykonywane. Warto jednak zawsze sprawdzić taką deklarację, aby upewnić się, że zostało w niej wszystko zawarte. Mowa tu o wszelkich dochodach, ulgach i odliczeniach. Podatki.gov.pl są kompatybilne z e-pity.pl, na których można wgrać swojego e-pita. W ten właśnie sposób sprawdzimy, czy na pewno wszystko z nim w porządku. 

pit 37

Ta kompatybilność pozwala także na przesyłanie wypełnionych deklaracji przez program prosto na stronę podatki.gov. Wszystkie dostępne formularze, nie tylko pity, ale także pisma i wnioski, szybko i łatwo znajdą się w odpowiednim miejscu bez żadnej naszej dodatkowej pracy.

Wybranie odpowiedniego programu powinno być zdecydowanie łatwiejsze po lekturze tego artykułu. Wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, a nasza decyzja na pewno będzie słuszna. Zaufajmy także opiniom innych użytkowników, które dają najlepszy pogląd na całą sytuację – w końcu inni ludzie mogą z własnego doświadczenia polecić najlepszą stronę internetową. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.