podatki w polsce

Amerykanie zwykli mawiać, że w życiu są pewne jedynie dwie rzeczy: śmierć i podatki. No cóż, mają rację, trudno temu zaprzeczyć. Podatki, niestety, musimy płacić i nikt nas z tego obowiązku nie zwolni. Żadne państwo samo jako takie nie ma swoich pieniędzy, a te pozyskuje z podatków. Gdyby nie podatnicy, państwo nie byłoby w stanie funkcjonować. To tylko czasami nieodpowiedzialni politycy mówią, że takie czy inne przedsięwzięcie jest finansowane z pieniędzy państwowych. Nie dajmy się zwieść, to z naszych podatków wydatkuje się na wszystko, cokolwiek robi się w kraju. Miejmy tego pełną świadomość.
Podatki w Polsce to temat obszerny i dlatego chwilę przy nim zatrzymajmy się. Niestety, nasze stawki podatkowe nie należą do najniższych, chociaż ostatnimi czasy te zostały obniżone o jeden punkt procentowy. Zawsze to coś, jeśli w naszej kieszeni zostanie choć kilkadziesiąt złotych. Podatki w Polsce wynoszą: 17% i 32% – w zależności od dochodów. Jest jeszcze podatek liniowy 19%, który jest od dochodów niezależny. Dane mówią, że Polacy pracują 161 dni w roku na opłacenie podatków. W różnych krajach wygląda to różnie, bo zależy od wysokości podatków. Takie życie…
Powoli można już zbierać informacje o dochodach, które otrzymamy od naszego pracodawcy i składać nasze coroczne zeznanie podatkowe w odpowiednim urzędzie skarbowym. Oczywiście zróbmy to online, żeby niepotrzebnie nie fatygować się do urzędu. Już nawet nie chodzi o zagrożenie pandemiczne, ale o to, że tak będzie i wygodniej, i szybciej.

twojprogrampit.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.