Wszyscy chcemy zarabiać jak najwięcej. Osoby pracujące na etacie często narzekają na niskie zarobki i brak możliwości samorealizacji. Wiele z takich osób narzeka na swojego przełożonego i marzy o tym, aby być swoim własnym szefem. Otwarcie własnego biznesu jest dzisiaj znacznie łatwiejsze niż kiedyś, ponieważ formalności zostały ograniczone do minimum. Jednak same formalności to nie wszystko. Dobry pomysł na biznes to podstawa. Musimy zastanowić się czy posiadamy jakąś umiejętność bądź też wiedzę, na której można zarobić. Zazwyczaj jednak pomysłem, który przychodzi do głowy młodemu biznesmenowi jest handel w internecie.

Jak otworzyć sklep internetowy? Czym handlować w internecie?

Te pytania zadaje sobie wiele ludzi. Dla wielu osób może być to zaskoczenie, ale aby otworzyć własny sklep w internecie nie trzeba dysponować towarem, którym będziemy sprzedawać. Możliwe jest to w modelu dropshippingu. W tym modelu podpisujemy umowę z hurtownią, która będzie odpowiedzialna za wysyłkę towaru i rozliczenie zakupu. My natomiast otrzymujemy platformę internetową zsynchronizowaną z magazynem w hurtowni. Nasza rola ogranicza się wyłącznie do promowania sklepu i przyjmowania zamówień. Wiele hurtowni z różnych dziedzin udostępnia możliwość współpracy w takim modelu. Z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Jak wybrać skrypt sklepu internetowego?

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest obecnie model SaaS, w którym oprogramowanie dostarczane jest jako usługa. Otwieramy konto na platformie internetowej i wybieramy domenę. Instalacja sklepu i bezpieczeństwo danych leży w takim modelu po stronie dostawcy oprogramowania. Nie musimy również wybierać hostingu i martwić się o kopie zapasowe naszych baz. Wszystko to otrzymujemy w cenie miesięcznego abonamentu. Jeżeli wybierzemy model dropshipping, to należy zadbać, aby oprogramowanie sklepu internetowego umożliwiało integrację z hurtownią, z którą zamierzamy współpracować. W przypadku dużych dostawców oprogramowania dla sklepów jest to jednak już standard.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.