Wsparcie eksportu

Wprowadzanie produktów lub usług na nowy rynek zawsze wiąże się z koniecznością jego poznania, a także z pewnym ryzykiem. Odpowiednia analiza oraz przygotowanie merytoryczne sprawią, że przejście przez ten proces będzie bezbolesne, a przedsiębiorcy zwiększą szansę na eksportowy sukces. Jeżeli myślisz o wyjściu ze swoją firmą na nowy rynek, to warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług zewnętrznej firmy doradczej. Zakres tego typu działań w swojej ofercie ma m.in. Trigonum. 

Na czym polega wsparcie eksportu?

Niezależnie od branży, wyjście na nowy rynek zagraniczny zawsze wiąże się z określonym ryzykiem. Przedsiębiorcy muszą zadbać o odpowiednie przygotowanie administracyjne, poznanie specyfiki działania danego rynku, a także znajomość regulacji prawnych. Do tego dochodzą dodatkowe środki finansowe, które warto przeznaczyć na kampanię informacyjną i promocyjną. Dzięki temu o Twojej firmie dowiedzą się potencjalni kontrahenci zagraniczni i dużo łatwiej będzie Ci zbudować stabilną pozycję. Profesjonalne firmy doradcze specjalizują się we wspieraniu polskich firm w wyjściu na nowe rynki, a także w pozyskiwaniu na ten cel środków dotacyjnych. Na czym to polega?

Dodatkowe środki na start

Dodatkowy zastrzyk gotówki przyda się każdej firmie, która otwiera się na nowy rynek. Dotyczy to zarówno małych, jak i dużych podmiotów gospodarczych. Jedną z możliwości pozostaje ubieganie się o pozyskanie dofinansowania na szereg działań związanych z wejściem na rynek zagraniczny. 

Na co możesz przeznaczyć środki dotacyjne?

Dofinansowanie wejścia na nowe rynki można przeznaczyć na szereg potencjalnych działań. Oczywiście wydatki najczęściej dotyczą promocji na rynkach zagranicznych, w tym pokrycie kosztów udziału w targach, czy też w misjach gospodarczych przedstawicieli firmy. Ponadto dotacje na wsparcie eksportu wydatkowane są na koszty związane z transportem, opłacenie diet pracowniczych, ubezpieczeń zagranicznych, czy też produkcję i tłumaczenia materiałów reklamowych. W dużym skrócie dotyczą one tego, co może pomóc w sprawnym wejściu na dany rynek oraz w szybkim zbudowaniu na nim znaczącej pozycji. Pierwszym sukcesem jest utrzymanie się na danym rynku, a dopiero później warto zwiększać skalę swojej działalności. 

Zaufaj Trigonum i odnieść sukces na nowym rynku 

Jeżeli myślisz o wejściu na rynek zagraniczny, to warto skorzystać ze wsparcia ekspertów Trigonum, którzy mają bogate doświadczenie we wsparciu eksportu. Do tego dochodzą liczne i udokumentowane sukcesy, co sprawia, że Trigonum to partner godny zaufania. W ostatnich latach firma pozyskiwała środki w wysokości kilkuset tysięcy m.in. dla firmy MODE S.A., która wchodziła na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Marka współpracowała także z takimi podmiotami jak: Enelion Sp. z o.o., OFFA INNOVATIVE SOLUTIONS i FancyFon S.A.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami Trigonum. Dokładnie zbadają Twoje potrzeby, a także zaproponują rozwiązania wspierające wyjście Twojej firmy na nowy rynek. Szczegóły współpracy negocjowane są w sposób indywidualne i dostosowywane do realnych potrzeb klienta